By nieustannie się rozwijaćWarsztaty

Ważnym elementem naszej klubowej oferty są zajęcia o charakterze warsztatowym. Wierzymy, że ich praktyczny wymiar, szansa na samodzielne działanie, interakcję uczestników z prowadzącym, możliwość zadawania pytań jest najlepszym sposobem pozyskiwania nowej wiedzy i umiejętności.

Warsztaty, które już realizowaliśmy:

 • pierwsza pomoc
 • chustonoszenie
 • joga twarzy
 • majsterkowanie dla ojców z dziećmi
 • sensoplastyka dla dzieci
 • pozytywna dyscyplina
 • komunikacja dla par
 • bębniarskie
 • teatralne
 • stawiania baniek
 • szydełkowania
 • motywacyjne
 • ekotorby
 • kosmetyczne

Ponadto organizujemy zajęcia sportowe, plastyczne, ogólnorozwojowe i taneczne dla maluszków oraz zajęcia pilates dla kobiet.

W biegiem czasu w ramach działalności Klubu powstała osobna inicjatywa, której pomysłodawca jest Karolina: „Poczytanki”. Ich ideą jest spotkanie w bibliotece rodziców i ich dzieci, w trakcie którego dorośli na głos czytają wybrane przez siebie pozycje literackie.

Zapraszamy również gości muzycznych, który odkrywają przed nami swoje talenty gry na różnych instrumentach i za pomocą dzięków na żywo wprowadzają dzieci i ich rodziców w piękny świat muzyki.

Klub jest również inicjatorem bardzo istotnej akcji społecznej „Zapuśćmy korzenie”, dzięki której w Myślenicach powstały dwa kieszonkowe parki „małych Myśleniczan”. Ponad 100 sadzonek lipy i buka zostało posadzonych w trzech edycjach akcji (2017, 2018, 2019). Każda zabezpieczona siatką ochronną i udekorowana pamiątkową tabliczką z imieniem i datą narodzin dziecka, wzrasta pod czujnym okiem jej małego właściciela.

NASZA MISJA

Klub Dylematy Mamy i Taty został założony z potrzeby serca przez rodziców dla rodziców. Od samego początku celem jego istnienia było wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowawczym, szczególnie rodziców na wczesnym etapie rodzicielstwa, rodziców małych dzieci. Pomoc ta oparta była i jest na dwóch filarach: edukacji i integracji.

WARTOŚCI

Edukacja
Realizowana poprzez organizację warsztatów, wykładów, szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz promocję książek o tematyce rodzicielskiej.
Integracja
Możliwość poznania rodziców małych dzieci z lokalnej społeczności odbywa się w trakcie cotygodniowych spotkań, pikników rodzinnych, spontanicznych rozmów i wspólnie wypitych kaw.
Przyjaźń
Zyskać ją mogą zarówno dorośli, poznając osoby podobne sobie, jak i dzieci, które w trakcie klubowych spotkań mają szansę bawić się w gronie rówieśników, zdobywając tym samym pierwsze doświadczenia społeczne, które stanowią formę adaptacji przed żłobkiem czy przedszkolem.

JAK DZIAŁAMY

Działalność klubu, a od 2019 roku stowarzyszenia koordynowana jest przez 4 dziewczyny: Magdę, Karolę, Sylwię i Asię.

Wykonywana przez nas praca ma charakter społeczny i polega na: organizowaniu spotkań, prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, promocji działalności, pisaniu wniosków, które startują w konkursach grantowych,  realizacji projektów, zakupach inwestycyjnych i rozliczaniu wszystkich przedsięwzięć.
Robimy również pyszną kawę, która nigdy nie smakuje tak pysznie jak w środy przed południem.

Na spotkania przychodzą rodzice których znamy, ale też tacy których nie znamy (ale tylko na pierwszym spotkaniu, bo potem to się już znamy :P) z Myślenic i z okolic. Przychodzą z wózkami, przyjeżdżają rowerami, samochodami… Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce pogadać, poznać nas i innych.

Partnerzy:

Logo partnera Centrum Usług Społecznych
Logo partnera Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
myslenice LOGO
Logo partnera Myślenice PL
Logo partnera Senior plus
Logo partnera Inicjatywa Lokalna
Logo partnera Nadleśnictwo Myślenice
Logo partnera Działaj Lokalnie
Logo partnera Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Logo partnera Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Logo partnera Małopolska
Kontakt do nas
Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty Ul. Ujejskiego 98a 32-400 Myślenice NIP: 681 207 64 85 NR KONTA: 73 1090 2590 0000 0001 4280 8679
Kamienica Obońskich, sala na I piętrze, Rynek 27 Myslenice
+ 48 504 869 511
Każda środa 10:00 - 12:00
Zostaw Kontakt
Podaj nam kontakt do siebie - odezwiemy się!

  https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF2-1280x88.png
  https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF.png