ZAPRASZAMY CIEBIE I TWOJE POCIECHYPrzestrzeń stworzona z myślą
o Was!

Klub Dylematy Mamy i Taty to inicjatywa społeczna, otwarta i darmowa. Stworzona została przez rodziców i dla rodziców w maju 2016.

Stanowi on miejsce spotkań młodych matek i ojców wraz ze swymi pociechami, gdzie można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, wzajemnie wspierać, nabyć nową wiedzę oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach, a to wszystko w atmosferze akceptacji i wzajemnego zrozumienia.

Od początku działalności celem głównym jest edukacja i integracja środowiska rodziców. W maju 2019 roku grupa sformalizowała się w Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty. Jego człon stanowi czteroosobowy Zarząd.

Uczestnikami cotygodniowych spotkań jest grupka kilku do kilkunastu rodziców wraz z dziećmi. Frekwencja bywa różna, ale też ciężko przewidzieć w jakim nastroju i zdrowiu wstanie nasz maluszek, dlatego też rozumiemy wszelkie nieobecności, spóźnienia i inne codzienności rodzicielskie. Większość spotkań nie wymaga wcześniejszych zapisów, a udział w spotkaniu do niczego nie obliguje. Nie wiąże się również z żadnymi opłatami.

Wszelka praca wykonywana w ramach stowarzyszenia ma charakter pracy społecznej. Na przestrzeni kilkuletniej działalności nawiązaliśmy stałą współpracę z lokalnymi partnerami, m. in.: Muzeum Niepodległości, Biblioteka Publiczna, MOKiS, Nadleśnictwo Myślenice. Miejscem cotygodniowych spotkań jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, który sale użycza nam nieodpłatnie.

NASZA MISJA

Klub Dylematy Mamy i Taty został założony z potrzeby serca przez rodziców dla rodziców. Od samego początku celem jego istnienia było wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowawczym, szczególnie rodziców na wczesnym etapie rodzicielstwa, rodziców małych dzieci. Pomoc ta oparta była i jest na dwóch filarach: edukacji i integracji.

WARTOŚCI

Edukacja
Realizowana poprzez organizację warsztatów, wykładów, szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz promocję książek o tematyce rodzicielskiej.
Integracja
Możliwość poznania rodziców małych dzieci z lokalnej społeczności odbywa się w trakcie cotygodniowych spotkań, pikników rodzinnych, spontanicznych rozmów i wspólnie wypitych kaw.
Przyjaźń
Zyskać ją mogą zarówno dorośli, poznając osoby podobne sobie, jak i dzieci, które w trakcie klubowych spotkań mają szansę bawić się w gronie rówieśników, zdobywając tym samym pierwsze doświadczenia społeczne, które stanowią formę adaptacji przed żłobkiem czy przedszkolem.

JAK DZIAŁAMY

Działalność klubu, a od 2019 roku stowarzyszenia koordynowana była przez 4 dziewczyny: Magdę, Karolę, Sylwię i Asię, później dołaczyła do nich Michalina oraz szereg niesamowitych specjalistów, razem z którymi wspieramy Was i Wasze rodziny najlepiej jak umiemy.

Wykonywana przez nas praca polega na: organizowaniu spotkań, prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, promocji działalności, pisaniu wniosków, które startują w konkursach grantowych, realizacji projektów, zakupach inwestycyjnych i rozliczaniu wszystkich przedsięwzięć.
Robimy również pyszną kawę, na którą Was zapraszamy.

Na spotkania przychodzą rodzice których znamy, ale też tacy których nie znamy (ale tylko na pierwszym spotkaniu, bo potem to się już znamy :P) z Myślenic i z okolic. Przychodzą z wózkami, przyjeżdżają rowerami, samochodami… Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce pogadać, poznać nas i innych.

https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/10/logo-bez-tla-klubu-300x290.png

Partnerzy:

Logo partnera Centrum Usług Społecznych
Logo partnera Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
myslenice LOGO
Logo partnera Myślenice PL
Logo partnera Senior plus
Logo partnera Inicjatywa Lokalna
Logo partnera Nadleśnictwo Myślenice
Logo partnera Działaj Lokalnie
Logo partnera Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Logo partnera Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Logo partnera Małopolska
Kontakt do nas
Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty Ul. Ujejskiego 98a 32-400 Myślenice NIP: 681 207 64 85NR KONTA: 73 1090 2590 0000 0001 4280 8679
Budynek Cechu Rzemiosł Różnych ul. Ogrodowa 1a Myślenice
+ 48 504 869 511
Zostaw Kontakt
Podaj nam kontakt do siebie - odezwiemy się!

    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF2-1280x88.png
    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF.png