To co udało się nam już zrealizowaćProjekty

Działamy od 2016 roku i mamy już za sobą kilka udanych projektów. Zapraszamy do naszego portfolio zrealizowanych inicjatyw!

NASZA MISJA

Klub Dylematy Mamy i Taty został założony z potrzeby serca przez rodziców dla rodziców. Od samego początku celem jego istnienia było wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowawczym, szczególnie rodziców na wczesnym etapie rodzicielstwa, rodziców małych dzieci. Pomoc ta oparta była i jest na dwóch filarach: edukacji i integracji.

WARTOŚCI

Edukacja
Realizowana poprzez organizację warsztatów, wykładów, szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz promocję książek o tematyce rodzicielskiej.
Integracja
Możliwość poznania rodziców małych dzieci z lokalnej społeczności odbywa się w trakcie cotygodniowych spotkań, pikników rodzinnych, spontanicznych rozmów i wspólnie wypitych kaw.
Przyjaźń
Zyskać ją mogą zarówno dorośli, poznając osoby podobne sobie, jak i dzieci, które w trakcie klubowych spotkań mają szansę bawić się w gronie rówieśników, zdobywając tym samym pierwsze doświadczenia społeczne, które stanowią formę adaptacji przed żłobkiem czy przedszkolem.

JAK DZIAŁAMY

Działalność klubu, a od 2019 roku stowarzyszenia koordynowana była przez 4 dziewczyny: Magdę, Karolę, Sylwię i Asię, później dołaczyła do nich Michalina oraz szereg niesamowitych specjalistów, razem z którymi wspieramy Was i Wasze rodziny najlepiej jak umiemy.

Wykonywana przez nas praca polega na: organizowaniu spotkań, prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, promocji działalności, pisaniu wniosków, które startują w konkursach grantowych, realizacji projektów, zakupach inwestycyjnych i rozliczaniu wszystkich przedsięwzięć.
Robimy również pyszną kawę, na którą Was zapraszamy.

Na spotkania przychodzą rodzice których znamy, ale też tacy których nie znamy (ale tylko na pierwszym spotkaniu, bo potem to się już znamy :P) z Myślenic i z okolic. Przychodzą z wózkami, przyjeżdżają rowerami, samochodami… Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce pogadać, poznać nas i innych.

MOCna Rodzina 2023-2024

To dopiero eksplozja działań społecznych mających na celu kompleksowe wsparcie rodziny. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bo powstał w odpowiedzi na potrzeby rodziców, dzieci i ich otoczenia. „Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu MOCna Rodzina realizowanego w latach 2023-2024”
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/MOCna-Rodzina1-640x853.png

DOBRY POCZĄTEK WRZESIEŃ 2023-KWIECIEŃ 2024

To pierwszy długoterminowy projekt skierowany do kobiet w ciąży i osób im bliskich. Poprzez organizację cyklicznych spotkań chcemy dawać przyszłym rodzicom wiedzę, wsparcie i możliwość poznania lokalnych specjalistów.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/Kopia-–-Kopia-–-a-3-plakat-nowy-2-1-640x853.png

AKTYWNE POPOŁUDNIA WRZESIEŃ-GRUDZIEŃ 2023

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci szkolnych w Polance i Borzęcie. Projekt finansowany przez Gminę Myślenice w ramach konkursu: Organizacja działań i zajęć tworzących alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży na terenie wsi w Gminie Myślenice w okresie WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 2023 roku
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/Kopia-–-plakat-Aktywne-Popoludnia-640x905.png

Projekt rozwojowy z NIW PROO - nowy sprzęt dla stowarzyszenia

Dzięki Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jesteśmy posiadaczami takiego oto cudownego sprzętu komputerowego, który sprawił (dosłownie!), że nasza organizacja w ogóle może funkcjonować. Stary laptop uległ całkowitemu uszkodzeniu w trakcie prowadzonych zajęć dla maluszków i było nam trudno realizować bieżące działania stowarzyszenia bez sprawnego sprzętu komputerowego. Z pomocą przyszedł program Narodowego Instytutu Wolności PROO priorytet 5 (pomoc doraźna), dzięki któremu mogliśmy zakupić nowy sprzęt.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/12/398320361_724589786380391_8309293599183471331_n-640x1138.jpg

Jak gotować dla dzieci z żłobkach i przedszkolach WRZESIEŃ 2022

Całodniowy panel szkoleniowy dla pracowników administracji (kucharzy i intendentów) gminnych placówek przedszkolnych i żłobka, w trakcie którego uczestnicy spotkali się z dietetykami, pracownikiem sanepidu, trenerami, ucząc się aktualnej wiedzy z zakresu żywienia najmłodszych.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/08/plakat-gotowy-640x640.png

Tydzień godnego porodu MAJ 2023

Cykl spotkań edukacyjnych dla kobiet w ciąży o tematyce Pierwszego Kontaktu. Zaproszeni lokalni specjaliści prowadzili zajęcia ruchowe, warsztaty oraz odpowiadali na pytania przyszłych mam.
Plakat z informacją o Międzynarodowym Tygodniu Godnego Porodu maj 2023

Warsztaty komunikacji dla par WRZESIEŃ 2023

Z potrzeby serca został stworzony projekt wspierający partnerów w swej relacji, aby rodziny, które tworzą były pełne szacunku, życzliwości oraz porozumienia bez przemocy.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/09/plakat-FIO-20231-640x905.png

TERAbajka WRZESIEŃ-LISTOPAD 2022

Projekt zakłada spotkanie najmłodszych z bajką terapeutyczną i japońskim teatrem Kamishibai.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/08/TERA-bajka1-640x905.png

Rodzinne Aktywności: czerwiec - sierpień 2022

Miło nam poinformować że nasz wniosek "Rodzinne aktywności" w konkursie grantowym DZIAŁAJ LOKALNIE 2022 otrzymał finansowanie! Wiecie co to oznacza? Że w te wakacje nie będziemy się nudzić. Będzie pilates, joga twarzy, zajęcia umuzykalniające, pierwsza pomoc i inne ciekawe spotkania.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/06/plakat-dzialaj-lokalnie-2022-640x905.png

Leśne soboty czerwiec-wrzesień 2022

Zapraszamy do wspólnego odkrywania naszej okolicy!! Planowane jest 8 spotkań w terenie, od czerwca do października 2022. Każde spotkanie odbędzie się w innym miejscu i będzie miało inny temat przewodni. Planowany harmonogram wygląda następująco: 1. 11 czerwca, Uklejna - “Przyroda w lesie, rośliny, zwierzęta” - współpraca z Nadleśnictwem 2. 25 czerwca, Przełęcz Sucha Polana w Porębie - „Pierwsza pomoc na wycieczce” - GOPR 3. 16 lipca, Polana Mikołaj w Myślenicach - „Ekologia dla każdego” - segregacja odpadów, odnawialne źródła energii, wspólne zbieranie śmieci - prezes PTTK Mateusz Murzyn 4. 30 lipca, Koskowa Góra - Edukacja Leśna - Gry i zabawy z edukatorką leśną 5. 20 sierpnia, Rezerwat “Zamczysko nad Rabą" - Dziedzictwo ziemi myślenickiej, Gra terenowa - Hufiec ZHP Myślenice 6. 27 sierpnia, Diabelski Kamień w Rudniku - zajęcia sensoplastyczne 5. 3 września, Lubomir - “Astronomia dla najmłodszych” - Obserwatorium Astronomiczne 8. 17 września, Kudłacze - „Góry - ukształtowanie terenu, szlaki, pakowanie plecaka, pogoda w górach” - Schronisko PTTK
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/06/Lesne-soboty-plakat-640x427.png

"5 urodziny Klubu" 2021

Świętowanie 5-lecia działalności klubu.
Plakat Projektu "5 urodziny Klubu Dylematy Mamy i Taty"

„Kierunek - relacje w rodzinie” 2021

Projekt miał na celu wsparcie rodzin poprzez: wskazanie pozytywnych wzorców relacji rodzinnych, przekazanie uczestnikom wiedzy i narzędzi do komunikacji bez przemocy, opartej na szacunku i zrozumieniu, zaprezentowanie zdrowych, kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz integrację uczestników projektu, poszerzenie kompetencji rodzicielskich, poprawę kondycji fizycznej uczestników.
Plakat Projektu "Kierunek Relacje w rodzinie"

„Juul na wsi” 2020/2021

Cykl 6 seminariów, podczas których rozmawialiśmy o budowaniu relacji RODZIC - DZIECKO w oparciu o wartości, które opisuje w swoich wyjątkowych książkach Jesper Juul i promuje Familylab - instytucja wspierająca rodziców na całym świecie: równą godność, odpowiedzialność, autentyczność, integralność.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/juul-640x773.png

„Kobieta – Matka – Zmiana” 2020

Projekt był skierowany do mam. Jego celom był wzrost wiedzy, umiejętności i podniesienie poczucia własnej wartości uczestniczek poprzez udział w warsztatach tanecznych, motywacyjnych, babypilates, pierwszej pomocy oraz spotkaniach z dietetykiem, fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz kosmetyczką i fotografami.
Plakat Projektu "Kobieta Matka Zmiana"

„Tato w obliczu zagrożenia” 2020

Zakładał cykl 3 spotkań w okresie sierpień – październik 2020, obejmujących warsztaty z pierwszej pomocy udzielanej dzieciom, warsztaty z majsterkowania oraz integracyjne ognisko. Spotkania dedykowane były ojcom z dziećmi w wieku 0-5 lat i miały one na celu aktywizację środowiska rodziców ze szczególnym nastawieniem na ojców.
Plakat Projektu "Tato w obliczu zagrożenia"

Zapuśćmy korzenie 2017-2019

Klub jest również inicjatorem bardzo istotnej akcji społecznej „Zapuśćmy korzenie”, dzięki której w Myślenicach powstały dwa kieszonkowe parki „małych Myśleniczan”. Ponad 100 sadzonek lipy i buka zostało posadzonych w trzech edycjach akcji (2017, 2018, 2019). Każda zabezpieczona siatką ochronną i udekorowana pamiątkową tabliczką z imieniem i datą narodzin dziecka, wzrasta pod czujnym okiem jej małego właściciela.
zapuscmy korzenie

„Pozytywne relacje w rodzinie” 2019

Tematy działań projektowych dotyczyły szeroko rozumianej pozytywnej komunikacji w rodzinie, poprawy relacji w rodzinach, zrozumienia "świata" dziecka, spędzania więcej czasu z dzieckiem, roli ojca, propagowania zdrowego stylu życia w rodzinach oraz edukacji ekologicznej. W ramach projektu odbyły się warsztaty i zajęcia ze specjalistami z komunikacji, pozytywnych relacji oraz psychologii. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu podczas warsztatów majsterkowania, dnia aktywności fizycznej oraz dnia ekologii .
Plakat Projektu "Pozytywne Relacje w rodzinie"

„Jesień z Klub Dylematy Mamy i Taty” 2018

Celem projektu była odpowiedź na potrzeby lokalnych rodziców i ich dzieci z zakresu: wychowania, pielęgnacji, kreatywnych pomysłów na zabawę, poszerzenie wiedzy z rozwoju i psychologii dzieci. W ramach projektu odbyły się spotkania z logopedą, fizjoterapeutą, pedagogiem, psychologiem, instruktorem tańca.
Plakat Projektu "Jesień z Klubem Dylematy Mamy i Taty"

Partnerzy:

Logo partnera Centrum Usług Społecznych
Logo partnera Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
myslenice LOGO
Logo partnera Myślenice PL
Logo partnera Senior plus
Logo partnera Inicjatywa Lokalna
Logo partnera Nadleśnictwo Myślenice
Logo partnera Działaj Lokalnie
Logo partnera Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Logo partnera Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Logo partnera Małopolska
Kontakt do nas
Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty Ul. Ujejskiego 98a 32-400 Myślenice NIP: 681 207 64 85NR KONTA: 73 1090 2590 0000 0001 4280 8679
Budynek Cechu Rzemiosł Różnych ul. Ogrodowa 1a Myślenice
+ 48 504 869 511
Zostaw Kontakt
Podaj nam kontakt do siebie - odezwiemy się!

    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF2-1280x88.png
    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF.png