To co udało się nam już zrealizowaćProjekty

Działamy od 2016 roku i mamy już za sobą kilka udanych projektów. Zapraszamy do naszego portfolio zrealizowanych inicjatyw!

NASZA MISJA

Klub Dylematy Mamy i Taty został założony z potrzeby serca przez rodziców dla rodziców. Od samego początku celem jego istnienia było wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowawczym, szczególnie rodziców na wczesnym etapie rodzicielstwa, rodziców małych dzieci. Pomoc ta oparta była i jest na dwóch filarach: edukacji i integracji.

WARTOŚCI

Edukacja
Realizowana poprzez organizację warsztatów, wykładów, szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz promocję książek o tematyce rodzicielskiej.
Integracja
Możliwość poznania rodziców małych dzieci z lokalnej społeczności odbywa się w trakcie cotygodniowych spotkań, pikników rodzinnych, spontanicznych rozmów i wspólnie wypitych kaw.
Przyjaźń
Zyskać ją mogą zarówno dorośli, poznając osoby podobne sobie, jak i dzieci, które w trakcie klubowych spotkań mają szansę bawić się w gronie rówieśników, zdobywając tym samym pierwsze doświadczenia społeczne, które stanowią formę adaptacji przed żłobkiem czy przedszkolem.

JAK DZIAŁAMY

Działalność klubu, a od 2019 roku stowarzyszenia koordynowana jest przez 4 dziewczyny: Magdę, Karolę, Sylwię i Asię.

Wykonywana przez nas praca ma charakter społeczny i polega na: organizowaniu spotkań, prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, promocji działalności, pisaniu wniosków, które startują w konkursach grantowych,  realizacji projektów, zakupach inwestycyjnych i rozliczaniu wszystkich przedsięwzięć.
Robimy również pyszną kawę, która nigdy nie smakuje tak pysznie jak w środy przed południem.

Na spotkania przychodzą rodzice których znamy, ale też tacy których nie znamy (ale tylko na pierwszym spotkaniu, bo potem to się już znamy :P) z Myślenic i z okolic. Przychodzą z wózkami, przyjeżdżają rowerami, samochodami… Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce pogadać, poznać nas i innych.

MOCna Rodzina 2023-2024

To dopiero eksplozja działań społecznych mających na celu kompleksowe wsparcie rodziny. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bo powstał w odpowiedzi na potrzeby rodziców, dzieci i ich otoczenia. „Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu MOCna Rodzina realizowanego w latach 2023-2024”
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/MOCna-Rodzina1-640x853.png

DOBRY POCZĄTEK WRZESIEŃ 2023-KWIECIEŃ 2024

To pierwszy długoterminowy projekt skierowany do kobiet w ciąży i osób im bliskich. Poprzez organizację cyklicznych spotkań chcemy dawać przyszłym rodzicom wiedzę, wsparcie i możliwość poznania lokalnych specjalistów.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/Kopia-–-Kopia-–-a-3-plakat-nowy-2-1-640x853.png

AKTYWNE POPOŁUDNIA WRZESIEŃ-GRUDZIEŃ 2023

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci szkolnych w Polance i Borzęcie. Projekt finansowany przez Gminę Myślenice w ramach konkursu: Organizacja działań i zajęć tworzących alternatywne formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży na terenie wsi w Gminie Myślenice w okresie WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 2023 roku
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/11/Kopia-–-plakat-Aktywne-Popoludnia-640x905.png

Projekt rozwojowy z NIW PROO - nowy sprzęt dla stowarzyszenia

Dzięki Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jesteśmy posiadaczami takiego oto cudownego sprzętu komputerowego, który sprawił (dosłownie!), że nasza organizacja w ogóle może funkcjonować. Stary laptop uległ całkowitemu uszkodzeniu w trakcie prowadzonych zajęć dla maluszków i było nam trudno realizować bieżące działania stowarzyszenia bez sprawnego sprzętu komputerowego. Z pomocą przyszedł program Narodowego Instytutu Wolności PROO priorytet 5 (pomoc doraźna), dzięki któremu mogliśmy zakupić nowy sprzęt.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/12/398320361_724589786380391_8309293599183471331_n-640x1138.jpg

Jak gotować dla dzieci z żłobkach i przedszkolach WRZESIEŃ 2022

Całodniowy panel szkoleniowy dla pracowników administracji (kucharzy i intendentów) gminnych placówek przedszkolnych i żłobka, w trakcie którego uczestnicy spotkali się z dietetykami, pracownikiem sanepidu, trenerami, ucząc się aktualnej wiedzy z zakresu żywienia najmłodszych.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/08/plakat-gotowy-640x640.png

Tydzień godnego porodu MAJ 2023

Cykl spotkań edukacyjnych dla kobiet w ciąży o tematyce Pierwszego Kontaktu. Zaproszeni lokalni specjaliści prowadzili zajęcia ruchowe, warsztaty oraz odpowiadali na pytania przyszłych mam.
Plakat z informacją o Międzynarodowym Tygodniu Godnego Porodu maj 2023

Warsztaty komunikacji dla par WRZESIEŃ 2023

Z potrzeby serca został stworzony projekt wspierający partnerów w swej relacji, aby rodziny, które tworzą były pełne szacunku, życzliwości oraz porozumienia bez przemocy.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2023/09/plakat-FIO-20231-640x905.png

TERAbajka WRZESIEŃ-LISTOPAD 2022

Projekt zakłada spotkanie najmłodszych z bajką terapeutyczną i japońskim teatrem Kamishibai.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/08/TERA-bajka1-640x905.png

Rodzinne Aktywności: czerwiec - sierpień 2022

Miło nam poinformować że nasz wniosek "Rodzinne aktywności" w konkursie grantowym DZIAŁAJ LOKALNIE 2022 otrzymał finansowanie! Wiecie co to oznacza? Że w te wakacje nie będziemy się nudzić. Będzie pilates, joga twarzy, zajęcia umuzykalniające, pierwsza pomoc i inne ciekawe spotkania.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/06/plakat-dzialaj-lokalnie-2022-640x905.png

Leśne soboty czerwiec-wrzesień 2022

Zapraszamy do wspólnego odkrywania naszej okolicy!! Planowane jest 8 spotkań w terenie, od czerwca do października 2022. Każde spotkanie odbędzie się w innym miejscu i będzie miało inny temat przewodni. Planowany harmonogram wygląda następująco: 1. 11 czerwca, Uklejna - “Przyroda w lesie, rośliny, zwierzęta” - współpraca z Nadleśnictwem 2. 25 czerwca, Przełęcz Sucha Polana w Porębie - „Pierwsza pomoc na wycieczce” - GOPR 3. 16 lipca, Polana Mikołaj w Myślenicach - „Ekologia dla każdego” - segregacja odpadów, odnawialne źródła energii, wspólne zbieranie śmieci - prezes PTTK Mateusz Murzyn 4. 30 lipca, Koskowa Góra - Edukacja Leśna - Gry i zabawy z edukatorką leśną 5. 20 sierpnia, Rezerwat “Zamczysko nad Rabą" - Dziedzictwo ziemi myślenickiej, Gra terenowa - Hufiec ZHP Myślenice 6. 27 sierpnia, Diabelski Kamień w Rudniku - zajęcia sensoplastyczne 5. 3 września, Lubomir - “Astronomia dla najmłodszych” - Obserwatorium Astronomiczne 8. 17 września, Kudłacze - „Góry - ukształtowanie terenu, szlaki, pakowanie plecaka, pogoda w górach” - Schronisko PTTK
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2022/06/Lesne-soboty-plakat-640x427.png

"5 urodziny Klubu" 2021

Świętowanie 5-lecia działalności klubu.
Plakat Projektu "5 urodziny Klubu Dylematy Mamy i Taty"

„Kierunek - relacje w rodzinie” 2021

Projekt miał na celu wsparcie rodzin poprzez: wskazanie pozytywnych wzorców relacji rodzinnych, przekazanie uczestnikom wiedzy i narzędzi do komunikacji bez przemocy, opartej na szacunku i zrozumieniu, zaprezentowanie zdrowych, kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu oraz integrację uczestników projektu, poszerzenie kompetencji rodzicielskich, poprawę kondycji fizycznej uczestników.
Plakat Projektu "Kierunek Relacje w rodzinie"

„Juul na wsi” 2020/2021

Cykl 6 seminariów, podczas których rozmawialiśmy o budowaniu relacji RODZIC - DZIECKO w oparciu o wartości, które opisuje w swoich wyjątkowych książkach Jesper Juul i promuje Familylab - instytucja wspierająca rodziców na całym świecie: równą godność, odpowiedzialność, autentyczność, integralność.
https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/juul-640x773.png

„Kobieta – Matka – Zmiana” 2020

Projekt był skierowany do mam. Jego celom był wzrost wiedzy, umiejętności i podniesienie poczucia własnej wartości uczestniczek poprzez udział w warsztatach tanecznych, motywacyjnych, babypilates, pierwszej pomocy oraz spotkaniach z dietetykiem, fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz kosmetyczką i fotografami.
Plakat Projektu "Kobieta Matka Zmiana"

„Tato w obliczu zagrożenia” 2020

Zakładał cykl 3 spotkań w okresie sierpień – październik 2020, obejmujących warsztaty z pierwszej pomocy udzielanej dzieciom, warsztaty z majsterkowania oraz integracyjne ognisko. Spotkania dedykowane były ojcom z dziećmi w wieku 0-5 lat i miały one na celu aktywizację środowiska rodziców ze szczególnym nastawieniem na ojców.
Plakat Projektu "Tato w obliczu zagrożenia"

Zapuśćmy korzenie 2017-2019

Klub jest również inicjatorem bardzo istotnej akcji społecznej „Zapuśćmy korzenie”, dzięki której w Myślenicach powstały dwa kieszonkowe parki „małych Myśleniczan”. Ponad 100 sadzonek lipy i buka zostało posadzonych w trzech edycjach akcji (2017, 2018, 2019). Każda zabezpieczona siatką ochronną i udekorowana pamiątkową tabliczką z imieniem i datą narodzin dziecka, wzrasta pod czujnym okiem jej małego właściciela.
zapuscmy korzenie

„Pozytywne relacje w rodzinie” 2019

Tematy działań projektowych dotyczyły szeroko rozumianej pozytywnej komunikacji w rodzinie, poprawy relacji w rodzinach, zrozumienia "świata" dziecka, spędzania więcej czasu z dzieckiem, roli ojca, propagowania zdrowego stylu życia w rodzinach oraz edukacji ekologicznej. W ramach projektu odbyły się warsztaty i zajęcia ze specjalistami z komunikacji, pozytywnych relacji oraz psychologii. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu podczas warsztatów majsterkowania, dnia aktywności fizycznej oraz dnia ekologii .
Plakat Projektu "Pozytywne Relacje w rodzinie"

„Jesień z Klub Dylematy Mamy i Taty” 2018

Celem projektu była odpowiedź na potrzeby lokalnych rodziców i ich dzieci z zakresu: wychowania, pielęgnacji, kreatywnych pomysłów na zabawę, poszerzenie wiedzy z rozwoju i psychologii dzieci. W ramach projektu odbyły się spotkania z logopedą, fizjoterapeutą, pedagogiem, psychologiem, instruktorem tańca.
Plakat Projektu "Jesień z Klubem Dylematy Mamy i Taty"

Partnerzy:

Logo partnera Centrum Usług Społecznych
Logo partnera Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
myslenice LOGO
Logo partnera Myślenice PL
Logo partnera Senior plus
Logo partnera Inicjatywa Lokalna
Logo partnera Nadleśnictwo Myślenice
Logo partnera Działaj Lokalnie
Logo partnera Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
Logo partnera Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Logo partnera Małopolska
Kontakt do nas
Stowarzyszenie Klub Dylematy Mamy i Taty Ul. Ujejskiego 98a 32-400 Myślenice NIP: 681 207 64 85 NR KONTA: 73 1090 2590 0000 0001 4280 8679
Kamienica Obońskich, sala na I piętrze, Rynek 27 Myslenice
+ 48 504 869 511
Każda środa 10:00 - 12:00
Zostaw Kontakt
Podaj nam kontakt do siebie - odezwiemy się!

    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF2-1280x88.png
    https://klubdylematymamyitaty.pl/wp-content/uploads/2021/11/Belka-dolna-PDF.png