Stawiamy na spotkanie z drugim człowiekiem, wymianę doświadczeń, rozmowę, przyjacielskie pogaduchy przy kubku ciepłej kawy i herbaty. Nasze środowe spotkania to okazja do wyjścia z domu, wyskoczenia w dresach lub z dresów, jeśli czujemy, że za długo w nich tkwimy i poznania nowych osób.
Dbamy o atmosferę wzajemnego szacunku i akceptacji, życzliwości i tolerancji. Propagujemy rodzicielstwo bliskości i porozumienie bez przemocy.
Zdarzają się nam również pogadanki tematyczne. Kilka dni przed spotkaniem rzucamy temat spotkania i wymieniamy się wiedzą i przemyśleniami w tym obszarze.
Dzieliłyśmy się doświadczeniami ze szkół rodzenia i wspominałyśmy porody konfrontując to z naszymi marzeniami i standardami, o które walczy Fundacja Rodzić po Ludzku; poznawałyśmy alternatywne placówki przedszkolne oraz cechy edukacji leśnej i domowej.
Klub Dylematy Mamy i Taty został założony z potrzeby serca przez rodziców dla rodziców. Od samego początku celem jego istnienia było wsparcie rodziców w trudnym procesie wychowawczym, szczególnie rodziców na wczesnym etapie rodzicielstwa, rodziców małych dzieci. Pomoc ta oparta była i jest na dwóch filarach: edukacji i integracji.
Edukacja
Realizowana poprzez organizację warsztatów, wykładów, szkoleń, spotkań ze specjalistami oraz promocję książek o tematyce rodzicielskiej.
Integracja
Możliwość poznania rodziców małych dzieci z lokalnej społeczności odbywa się w trakcie cotygodniowych spotkań, pikników rodzinnych, spontanicznych rozmów i wspólnie wypitych kaw.
Przyjaźń
Zyskać ją mogą zarówno dorośli, poznając osoby podobne sobie, jak i dzieci, które w trakcie klubowych spotkań mają szansę bawić się w gronie rówieśników, zdobywając tym samym pierwsze doświadczenia społeczne, które stanowią formę adaptacji przed żłobkiem czy przedszkolem.
Działalność klubu, a od 2019 roku stowarzyszenia koordynowana jest przez 4 dziewczyny: Magdę, Karolę, Sylwię i Asię.
Wykonywana przez nas praca ma charakter społeczny i polega na: organizowaniu spotkań, prowadzeniu profili w mediach społecznościowych, promocji działalności, pisaniu wniosków, które startują w konkursach grantowych, realizacji projektów, zakupach inwestycyjnych i rozliczaniu wszystkich przedsięwzięć.
Robimy również pyszną kawę, która nigdy nie smakuje tak pysznie jak w środy przed południem.
Na spotkania przychodzą rodzice których znamy, ale też tacy których nie znamy (ale tylko na pierwszym spotkaniu, bo potem to się już znamy :P) z Myślenic i z okolic. Przychodzą z wózkami, przyjeżdżają rowerami, samochodami… Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce pogadać, poznać nas i innych.